Zentiva obtains a licence from Primecell for AMNIODERM biological patches for chronic wounds.

Společnost Zentiva získala od spin-off společnosti BioHealing ze skupiny Primecell licenci k bionáplastem AMNIODERM®, které bude marketovat na českém a evropském trhu.

„Jsme rádi, že se tak významný výrobce léčiv, jakým je Zentiva, rozhodl získat licenci a uvést postupně na český a evropský trh AMNIODERM®, biologickou náplast s mimořádným účinkem, kterou vyvinul náš vědecký tým v našich laboratořích. Díky tomu budou čeští pacienti první v Evropě, pro které bude přípravek pro účinnou léčbu s tímto závažným onemocněním dostupný. Naši vědci opět prokázali, že patří k evropské špičce v oboru tkáňového inženýrství a buněčné manipulace,“ řekl Michal Zahradníček, zakladatel a hlavní akcionář Primecell.

„Společnost Zentiva, český výrobce léčivých přípravků, je hrdá na to, že s pomocí produktu AMNIODERM® bude moci pomáhat pacientům s těžko hojitelnými ránami. Uzavřením této spolupráce máme možnost přijít s unikátní náplastí, která byla vyvinutá v České republice a bude prezentovaná českou společností. Jsme přesvědčení, že biologická náplast AMNIODERM® bude nejen zlepšovat klinický stav pacientů, ale i kvalitu jejich života,“ říká Soňa Porubská, generální ředitelka společnosti Zentiva pro Českou republiku a Slovensko.

„Zentiva patří k největším výrobcům a distributorům léčiv v Evropě s dosahem do tisíců ordinací. Díky tomu nám podpis licenční smlouvy umožní dokončit naši ambice, tedy nejen vyvinout striktně biologický produkt na hojení chronických ran, ale také ho dostat ke všem, v první řadě českým pacientům, kteří mají problémy s hojením ran a kteří jej potřebují pro zásadní zvýšení kvality jejich života. Chci moc poděkovat všem lékařkám a lékařům, kteří se s námi na vývoji po několik let podíleli,“ sdělila Iveta Minaříková, ředitelka vývoje AMNIODERM®.

AMNIODERM® je biologická náplast z lidské amniové membrány, chráněná patentem AMNIPUR®, speciálně vyvinutá pro použití na chronické rány, převážně ale nejenom u diabetiků. Jedná se transplantát, jeho aplikace se však provádí ambulantně.


Společnost Zentiva je výrobce cenově dostupných kvalitních léčivých přípravků pro evropské i mimoevropské pacienty. S více než 4700 zaměstnanci a sítí výrobních závodů (včetně vlajkových výrobních závodů v Praze, Bukurešti a Anklešvaru) je naším cílem dosáhnout vůdčí pozice v oblasti značkových i generických léčivých přípravků v Evropě a maximálně tak naplňovat každodenní potřeby všech osob v oblasti zdravotní péče. V Zentivě věříme, že zdravotní péče má být právem, nikoli výsadou. Lidé dnes totiž více než kdy dříve potřebují lepší přístup k cenově dostupným kvalitním léčivým přípravkům a odpovídající zdravotní péči. Ve spolupráci s lékaři, lékárníky, velkoobchodníky, regulátory a státní správou tak poskytujeme každodenní řešení, která tvoří základ kvalitní zdravotní péče, bez níž se moderní společnost neobejde. Více na www.zentiva.cz

Primecell je biomedicínská společnost zaměřená na výzkum, vývoj a klinické testování biologických léků a medicínských technologií, které mění vlastnosti genů a buněk tak, aby přispívaly k regeneraci a lepší funkci lidských tkání a orgánů. Založena byla roku 2007. V poslední době informovala o úspěšném výzkumu léku REMESCOR pro pacienty zasaženými COVID-19 anebo o výzkumu léku na osteoartrózu. Její výzkumné portfolio se skládá ze šesti programů. Ročně dodává přípravky pro léčbu tisíců pacientů v několika zemích světa. Více na www.primecell.eu

We handle your personal data (name and e-mail address) in accordance with GDPR. We only process these data for the purpose of communicating with you, for the absolutely-required length of time. You may withdraw your consent to the processing of these data at any time at info@biohealingeurope.eu

Career

Our company constatly seeks out new candidates, who could enrich our fast paced biotechnological company with their knowledge and know-how.

If you have a relevant education background and expertise in the following pharmaceutical industry, biotech, healthcare and are interested to become part of innovative projects in the area of development and manufacturing of products derived from perinatal tissues, dont hesitate to contact us.

Please send us your CV and cover letter to career@biohealing.eu