XXIX. Diabetology Days in Štrbské Pleso

Na Štrbském Plese se konaly již XXIX. Diabetologické dny. Diabetologie patří mezi nejdynamičtěji se rozvíjející medicínský obor a proto cílem tohoto diabetologického mezinárodního kongresu je vyměnit si dosavadní znalosti z diabetologické branže mezi diabetology, ostatními lékaři, výzkumníky či pedagogy.

Mezi hlavní témata odborného programu patřil zejména multifaktoriální přístup k pacientovi s diabetes mellitus (DM) či nové směry léčby u diabetu. Probírána byla také hypoglykémie, arteriální hypertenze a ischemická choroba u diabetiků. K vidění byl zajímavý blok přednášek o inzulínové rezistenci při endokrinopatiích. Závěrečnou sekci pak tvořily kazuistiky kde byl důraz kladen na Personalizaci léčby s nejnovějšími klinickými a experimentálními pohledy na toto téma.

Do programu kongresu byla zařazena i problematika diabetické nohy, kde v samostatném rozsáhlém bloku “Sympozium SDS” přednášeli erudovaní čeští a slovenští lékaři.

Nejnovější aktuální možnost lokální léčby nehojících se defektů na nohách diabetiků s lyofilizovanou amniovou membránou AMNIODERM® představil Doc. MUDr. E. Martinka, Ph.D.

Více než roční zkušenosti s podporou hojení dlouhodobě nehojících se ran potvrdily novou naději pro diabetiky se syndromem diabetické nohy. MUDr. R. Bém, Ph.D., poukázal na význam specializované péče o diabetickou nohu v podiatrické ambulanci, která je základním pilířem v péči o pacienty se syndromem diabetické nohy. Zkušenosti z rozsáhlé praxe o podiatrického pacienta poskytla MUDr. J. Jirkovská.

Více než 20 odborných partnerů a vystavovatelů podpořilo XXIX. Diabetologické DNY. Společnost BIOHEALING představila vývoj, výzkum a praktické zkušenosti s transplantátem AMNIODERM®, systém managementu pacienta do aplikačních center a získala osobní kontakty s odborníky.


 

We handle your personal data (name and e-mail address) in accordance with GDPR. We only process these data for the purpose of communicating with you, for the absolutely-required length of time. You may withdraw your consent to the processing of these data at any time at info@biohealingeurope.eu

Career

Our company constatly seeks out new candidates, who could enrich our fast paced biotechnological company with their knowledge and know-how.

If you have a relevant education background and expertise in the following pharmaceutical industry, biotech, healthcare and are interested to become part of innovative projects in the area of development and manufacturing of products derived from perinatal tissues, dont hesitate to contact us.

Please send us your CV and cover letter to career@biohealing.eu