XXIX. Diabetologické dny ve Štrbském Plese

XXIX. Diabetologické dny ve Štrbském Plese

Na Štrbském Plese se konaly již XXIX. Diabetologické dny. Diabetologie patří mezi nejdynamičtěji se rozvíjející medicínský obor a proto cílem tohoto diabetologického mezinárodního kongresu je vyměnit si dosavadní znalosti z diabetologické branže mezi diabetology, ostatními lékaři, výzkumníky či pedagogy.

Mezi hlavní témata odborného programu patřil zejména multifaktoriální přístup k pacientovi s diabetes mellitus (DM) či nové směry léčby u diabetu. Probírána byla také hypoglykémie, arteriální hypertenze a ischemická choroba u diabetiků. K vidění byl zajímavý blok přednášek o inzulínové rezistenci při endokrinopatiích. Závěrečnou sekci pak tvořily kazuistiky kde byl důraz kladen na Personalizaci léčby s nejnovějšími klinickými a experimentálními pohledy na toto téma.

Do programu kongresu byla zařazena i problematika diabetické nohy, kde v samostatném rozsáhlém bloku „Sympozium SDS“ přednášeli erudovaní čeští a slovenští lékaři.

Nejnovější aktuální možnost lokální léčby nehojících se defektů na nohách diabetiků s lyofilizovanou amniovou membránou AMNIODERM® představil Doc. MUDr. E. Martinka, Ph.D.

Více než roční zkušenosti s podporou hojení dlouhodobě nehojících se ran potvrdily novou naději pro diabetiky se syndromem diabetické nohy. MUDr. R. Bém, Ph.D., poukázal na význam specializované péče o diabetickou nohu v podiatrické ambulanci, která je základním pilířem v péči o pacienty se syndromem diabetické nohy. Zkušenosti z rozsáhlé praxe o podiatrického pacienta poskytla MUDr. J. Jirkovská.

Více než 20 odborných partnerů a vystavovatelů podpořilo XXIX. Diabetologické DNY. Společnost BIOHEALING představila vývoj, výzkum a praktické zkušenosti s transplantátem AMNIODERM®, systém managementu pacienta do aplikačních center a získala osobní kontakty s odborníky.