XXIX. Diabetologické Dny v Liptovském Mikuláši

XXIX. Diabetologické Dny v Liptovském Mikuláši

V sobotu 1.¨června se také uskutečnily XXIX. Diabetologické Dny v Liptovském Mikuláši, které byly věnované především sestrám. Na této konferenci diabetici hojně diskutovali o amniové membráně, jejích vlastnostech a schopnosti výrazně urychlit hojení dlouhodobě se nehojících ran. Doc. MUDr. Emil Martinka, Ph.D. ve své přednášce zdůraznil jak je problém Diabetické nohy stále vysoce aktuálním tématem. Popsal své zkušenosti s amniovou membránou zpracovanou technologií AmniPur® kde potvrdil její epitelizační, granulační a protizánětlivý účinek již u několika desítek pacientů.

Na této konferenci přednášela také zástupkyně společnosti BIOHEALING k.s. PharmDr. Ľudmila Kišeláková, MBA, která představila celou řadu bioaktivních látek zachovaných v transplantátu AMNIODERM®, podporujících proces zrychleného hojení s redukovaným jizvením, sníženou bolestivostí a drážděním.

Konference se zúčastnilo přibližně 250 zkušených zdravotních sester, které se hojně zajímaly o dostupnost této nejnovější metody, která je v současnosti vázána na síť aplikačních center transplantátu AMNIODERM®.

Další informace o amniové membráně a regenerativní medicíně získalo více než 300 zúčastněných diabetiků z časopisu Dia Spektrum.