XXIII. Slovenský kongres cievnej chirurgie

XXIII. Slovenský kongres cievnej chirurgie

XXIII. Slovenský kongres cievnej chirurgie s medzinárodnou účasťou 2019 se konal ve dnech 4. až 6. 4. 2019 v Demänovské Dolině (Jasná) za účasti 200 lékařů a 50 zdravotních sester z oboru cévní chirurgie a angiologie. Kongres podpořili také více než dvě desítky různých partnerů z oblastí farmaceutického průmyslu, výzkumných institucí nebo společností, zabývajících se léčbou dlouhodobě se nehojících ran.

Z hlavních témat, která byla diskutovaná na kongresu byla velká pozornost věnována i léčbě kritické ischemie dolních končetin (obsáhle se této problematice věnuje server bezamputacie.sk) a chirurgické léčbě diabetické nohy. Právě v oblasti léčby diabetické nohy spatřují mnozí lékaři slibný přínos v biologických náplastech, vyráběných z lidské placenty a obsahujících velké množství cytokinů, růstových faktorů a dalších specifických molekul přítomných v perinatálních tkáních.

„Podařilo se nám představit naší biologickou náplast Amnioderm nejen širokému spektru účastníků kongresu, ale i řadě partnerů a získali mnoho příslibů pro budoucí spolupráci,“ komentovala přínos kongresu PharmDr. Ľudmila Kišeláková, MBA, manažerka rozvoje v České a Slovenské republice.