Placenta – tkáň, která daruje život dvakrát

Placenta – tkáň, která daruje život dvakrát

Lidská placenta. Devět měsíců je pro člověka naprosto vším. Vyživuje ho, podporuje ho při vývoji, chrání jej. Na každý nový život přitom připadá pouze jedna jediná. Po příchodu člověka na svět se však tato životodárná tkáň rázem mění na pouhý biologický odpad.

Tým mladých lékařů a vědců z Národního Centra Tkání a Buněk v Brně však přišel s převratnou myšlenkou využití této tkáně, kdy začátek příběhu jednoho života může znamenat i nový začátek příběhu života jiného.

Příkladem toho je i pacientka, paní Marie, která se se svou ránou trápila více než čtvrt roku, než se dostala do rukou lékaře v Aplikačním centru. “Dělala jsem všechno možné, chodila po lékařích a nemocnicích, ale nic nepomáhalo. Až poté co jsem dostala tento produkt od pana doktora Hladkého, rána se začala zázračně hojit. A dnes už na kůži není skoro poznat, že jsem nějakou ránu měla,” popisuje rychlý postup hojení paní Marie.

To, co jí omezovalo v běžném životě takovou dobu pak díky produktu AMNIODERM® vymizelo do 20 dní. Jedná se o zázrak? Ano i ne. Nejkouzelnější na tomhle příběhu je to, jak krásně se v životě pojí mládí se stářím.