
MUDr. Serhiy Forostyak, Ph.D.
Výzkum doktora Forostyaka je zaměřen na oblast regenerační a translační medicíny se zaměřením na hodnocení regeneračního potenciálu kmenových buněk (mezenchymální stromální buňky, embryonální kmenové buňky, indukované pluripotentní kmenové buňky atd.), biomateriály a jejich aplikace při léčbě neurotraumat a neurodegenerativních poruch.
Doktor Forostyak absolvoval v roce 2005 lékařskou fakultu na Termopilské státní lékařské univerzitě (s vyznamenáním). Po absolvování specializace prvního stupně ve všeobecné chirurgii (2008) pokračoval ve studiu na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze a Ústavu experimentální medicíny České Akademie Věd. Obhájil svou doktorskou práci v roce 2012 a získal titul Ph.D. v neurovědách. Během svého doktorandského a postdoktorandského studia získal několik prestižních stipendií a ocenění (CORTEX: Marie Curie Early Stage Training Net; FENS Young Investigator Training Programme, ocenění České společnosti pro neurovědy za nejlepší publikaci vydané mladým neurovědcem, rozvoj výzkumných týmů pro BIOCEV atd.) Absolvoval stáž na prestižních univerzitách: Cambridge University, Anglie; Universiteit Leuven, Belgie; Neuroscience Institute Cavalieri Ottolenghi, Itálie; University of Pittsburgh, USA).
MUDr. Serhiy Forostyak, Ph.D.
Vedoucí lékař výzkumného týmuZaměřen na oblast regenerační a translační medicíny se zaměřením na hodnocení regeneračního potenciálu kmenových buněk.

Mgr. Iveta Minaříková
Vystudovala obor Analytická biochemie na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně. V průběhu vysokoškolského studia absolvovala stáž na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně, kde se podílela v rámci své bakalářské a následně i diplomové práce na výzkumu věnujícímu se problematice prevence hypoglykémie.
Jednalo se o formulaci a následně testování mikrolékových forem s vysokým obsahem glukózy a semipermeabilní membránou, která zajišťovala postupné uvolňování glukózy. S tímto výzkumem vyhrála soutěž Science Slam, popularizující současný výzkum a vědu, a následně se zúčastnila celoevropského finále ve Vídni.
Po ukončení vysokoškolského studia nastoupila do společnosti Oncomed Manufacturing a.s., která se zabývá výrobou cytostatických injekcí. V této společnosti jako analytik měla na starosti kontrolu vstupních surovin a cytostatických injekcí jak při výrobě, tak po jejím ukončení. Součástí její práce byla validace nových výrobních postupů.
Do našeho týmu nastoupila se svými zkušenostmi z farmaceutického odvětví jako vědecko-vývojový pracovník, v současné době vede vývoj nových produktů a oblast zpracování.
Mgr. Iveta Minaříková
Vedoucí projektu AMNIODo našeho týmu nastoupila se svými zkušenostmi z farmaceutického odvětví, nyní vede vývoj nových produktů a oblast zpracování.

PharmDr. Ľudmila Kišeláková, MBA
PharmDr. Ľudmila Kišeláková, MBA nastúpila do spoločnosti Národní centrum tkání a buněk, a.s. na pozíciu Business Developer v Českej a Slovenskej republike, hlavne vo vzťahu k produktom z amniovej membrány.
Po absolvovaní Farmaceutickej Fakulty Univerzity Komenskeho v Bratislave rigoróznou prácou v odbore klinická farmácia „Obsah opiovych derivátov v Papaver somniferum a ich využitie v terapii“ obhájila titul Doktor klinickej farmácie. Absolvovala zahraničné študijné pobyty v Dánsku so zameraním na financovanie, marketing, etiku a kultúrnu rôznorodosť, komunikáciu s médiami aj v London Marketing and Business School.
V nadnárodnej inovatívnej farmaceutickej spoločnosti Novo Nordisk AS viedla tím v rámci projektov zameraných na vstup nových produktov na trh, koordinovala časť medzinárodného projektu DEPAC na Slovensku so zameraním na liečbu diabetes mellitus s cieľom akcelerácie inovácie terapie diabetu. Naprojektovanie a vedenie projektu pre diabetikov “Diabetes a Vy” a projektu „Barometer” bolo cielené na výskyt a prevenciu komplikácií diabetu. Zamerala sa aj na miesto inzulínovej pumpy v zlepšovaní kompenzácie diabetu kooperáciou s americkou spoločnosťou. Znalosťou premostenia výsledkov klinického výskumu s marketingovými taktikami dosahovala synchronizáciu s predajnými cieľmi.
Následne obhajobou práce „ Starnutie populácie – zdravie a kvalita života v kontextoch manažérskej etiky“ ukončila štúdium Executive Master of Business Administration.
PharmDr. Ľudmila Kišeláková, MBA
Business Developer v České a Slovenské republicePo zkušenostech z mezinárodního farmaceutického průmyslu má nyní na starosti expanzi společnosti a rozšiřování aplikačních center,

Martina Tlamková
Po gymnáziu, které bylo zaměřeno na jazykové obory, dále studovala obor všeobecná sestra. Nyní dokončuje specializaci – interní obory s certifikátem pro hojení chronických ran.
Do února 2017 pracovala na ORL oddělení a na chirurgickém oddělení jako zdravotní sestra. Během praxe na chirurgickém oddělení získala potřebné zkušenosti ohledně péče a hojení chronických ran. V březnu v roce 2017 nastoupila do Národního centra tkání a buněk jako pracovník odběrového a zpracovatelského týmu, kde se zaměřovala na odběry tkání z kadaverózních dárců. Mimo jiné se věnovala kompletní agendě rohovek a jejich přípravě pro transplantační účely.
Nyní má na starost agendu amniových membrán. Při zpracování využívá velmi bohatých zkušeností z předchozí odborné praxe co se týče jemné motoriky. Zaopatřuje příjem placenty, její zpracování a přípravu produktů k distribuci.
Martina Tlamková
Do našeho týmu se přidala na konci roku 2019, nyní má na starosti zpracování amniových membrán.