Luhačovice: The use of amniotic membrane in the treatment of diabetic complications

Ve dnech 25.-28. října 2019 se konalo již XXI. mezinárodní setkání věčně mladých diabetiků v Luhačovicích. Tradičně se jej účastní především ti diabetici, kteří upřednostňují a nebo chtějí upřednostňovat aktivní přístup k léčbě. V rámci kongresu se konala nejen řada sportovních aktivit jako tradiční turnaj v bowlingu a petanque, ale velký prostor byl věnován také edukaci pacientů. Ti se mohli vzdělávat díky výstavě farmaceutických společností, formou individuálních konzultací nebo díky odborným přednáškám.

V rámci nedělního dopoledního přednáškového bloku byl věnován prostor pro amniové membrány a jejich využití v moderní terapii. Přednáškový blok zahájila Mgr. Iveta Minaříková (vedoucí projektu Amioderm) obecnou přednáškou o amniových membránách a jejich využití dříve a dnes. Následovala přednáška MUDr. Emila Záhumenského s názvem: Ozónová terapie a využití amniové membrány v léčbě diabetických komplikací. Obě přednášky v sále společenského domu sledovalo téměř 200 účastníků kongresu.

MUDr. Záhumenský ve své přednášce zdůraznil přínos a pokrokovost využití perinatálních tkání všeobecně v současné i budoucí medicíně a shrnul praktické zkušenosti s amniovou membránou ve svých ordinacích. Po ukončení přednášky následoval dlouhý potlesk a MUDr. Záhumenský pak ještě více jak půl hodiny zodpovídal individuální dotazy pacientů v sále.Nás nesmírně těší, že jsme se mohli podílet na tak podařené akci, jako je setkání věčně mladých diabetiků a že lékař takového formátu jako je Dr. E. Záhumenský patří mezi naše spolupracující pracoviště.

We handle your personal data (name and e-mail address) in accordance with GDPR. We only process these data for the purpose of communicating with you, for the absolutely-required length of time. You may withdraw your consent to the processing of these data at any time at info@biohealingeurope.eu

Career

Our company constatly seeks out new candidates, who could enrich our fast paced biotechnological company with their knowledge and know-how.

If you have a relevant education background and expertise in the following pharmaceutical industry, biotech, healthcare and are interested to become part of innovative projects in the area of development and manufacturing of products derived from perinatal tissues, dont hesitate to contact us.

Please send us your CV and cover letter to career@biohealing.eu