Amnioderm se představuje seniorům

Amnioderm se představuje seniorům

Zahájili jsme cyklus krátkých workshopů o nových možnostech podpory hojení chronických ran. První setkání, kterého se zúčastnilo přibližně 20 hostů, se uskutečnilo v úterý v Klubu seniorů Brno-Vinohrady, další bude následovat po novém roce. „Chceme se pobavit zejména s lidmi, kterých se onemocnění nejvíce týká,“ komentuje cyklus setkávání se seniory Mgr. Iveta Minaříková z Národního centra tkání a buněk.

Ze strany přítomných hostů byl o téma velký zájem, který se přelil v diskusi po ukončení přednášky. Většina účastníků totiž má buď vlastní zkušenosti, nebo zná někoho s nehojící se ránou. Léčba konvenčními prostředky může být hodně zdlouhavá a často se nedaří ránu zacelit. Naopak nový postup léčby, využívající vlastnosti amniové membrány, netrvá ve většině případů déle než šest týdnů a téměř 80 % pacientů pocítí po aplikaci zlepšení.

„Snažíme se aktivně vyhledávat příležitosti, kde bychom mohli představit naši novou metodu, ale určitě neodmítneme kohokoliv, kdo by měl zájem o zorganizování přednášky na téma regenerativní medicína, chronické rány a tkáň, která může darovat život dvakrát,“ dodává Iveta Minaříková. Tkáň, která daruje život dvakrát je amniová membrána, která je jedním z obalů placenty a získává se po porodu novorozence. Dříve končil tento biologický materiál v odpadu, nyní je cenným zdrojem pro regenerativní medicínu.