Amnioderm introduced to senior citizens

Zahájili jsme cyklus krátkých workshopů o nových možnostech podpory hojení chronických ran. První setkání, kterého se zúčastnilo přibližně 20 hostů, se uskutečnilo v úterý v Klubu seniorů Brno-Vinohrady, další bude následovat po novém roce. „Chceme se pobavit zejména s lidmi, kterých se onemocnění nejvíce týká,“ komentuje cyklus setkávání se seniory Mgr. Iveta Minaříková z Národního centra tkání a buněk.

Ze strany přítomných hostů byl o téma velký zájem, který se přelil v diskusi po ukončení přednášky. Většina účastníků totiž má buď vlastní zkušenosti, nebo zná někoho s nehojící se ránou. Léčba konvenčními prostředky může být hodně zdlouhavá a často se nedaří ránu zacelit. Naopak nový postup léčby, využívající vlastnosti amniové membrány, netrvá ve většině případů déle než šest týdnů a téměř 80 % pacientů pocítí po aplikaci zlepšení.

„Snažíme se aktivně vyhledávat příležitosti, kde bychom mohli představit naši novou metodu, ale určitě neodmítneme kohokoliv, kdo by měl zájem o zorganizování přednášky na téma regenerativní medicína, chronické rány a tkáň, která může darovat život dvakrát,“ dodává Iveta Minaříková. Tkáň, která daruje život dvakrát je amniová membrána, která je jedním z obalů placenty a získává se po porodu novorozence. Dříve končil tento biologický materiál v odpadu, nyní je cenným zdrojem pro regenerativní medicínu.


We handle your personal data (name and e-mail address) in accordance with GDPR. We only process these data for the purpose of communicating with you, for the absolutely-required length of time. You may withdraw your consent to the processing of these data at any time at info@biohealingeurope.eu

Career

Our company constatly seeks out new candidates, who could enrich our fast paced biotechnological company with their knowledge and know-how.

If you have a relevant education background and expertise in the following pharmaceutical industry, biotech, healthcare and are interested to become part of innovative projects in the area of development and manufacturing of products derived from perinatal tissues, dont hesitate to contact us.

Please send us your CV and cover letter to career@biohealing.eu